Fulltextové vyhledávání

Aktuality ZŠ


Novější 1 3 5 8 12

Dýně, která svítila a dělala lidem radost

Ahoj, jmenuji se dýně a každý rok na podzim dělám lidem radost. Nebo alespoň se o to snažím. Jsem dýně obecná, někdy mi také říkají tykev. Lidi ze mě dělají polévku, někdo si mě vydlabává, a když umístí do mé pusy svíčku, tak se na všechny usmívám svým zapáleným úsměvem. Teď jsem ale trochu smutná.

Rozhodla jsem se, že budu zdobit vchod do školy ve Vyskytné. Pěkně jsem si sedla vedle hlavních dveří a zdravila všechny, kteří vešli dovnitř. Nebyla jsem obyčejná tykev. Byla jsem dýně okrasná, zvláštní v tom, že dovede svítit nejen letos, ale také za rok. Ráda jsem světýlkem pokukovala po všech žácích, kteří na zádech nosili těžké aktovky. Světýlkem jsem zdravila učitele i rodiče.

Jenže pak se stalo něco, co mě hodně zabolelo. Někdo mě zvedl z mého oblíbeného místa od dveří školy a odnesl kamsi pryč. Moc mě mrzí, že nemůžu svítit. Ráda bych dělala radost školákům i za rok. Jestli mě na mé oblíbené místo vrátíš Ty, který sis mě půjčil, budu Ti moc vděčná.


Autor: Tvá trochu smutná tykev dýně obecná Publikováno včera v 11:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Sběr kaštanů

Milí rodiče,

pokud máte doma ještě nějaké nasbírané kaštany, dovezte je prosím na školní zahradu do připravené ohrady. V blízké době je budeme pytlovat, vážit a odvážet.

Děkujeme za spolupráci!


Autor: K. Kodetová Publikováno 18. 11. 2020 10:09
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Výuka od 18. 11.

Vážení rodiče,

jak jistě víte, ve středu 18. 11. nastupují do školy žáci 1. a 2. ročníku. Výuka 3. – 5. ročníku bude stále ještě pokračovat distančním způsobem.

Pravidla pro 1. a 2. ročník

Ranní družina bude fungovat v běžném čase 6:45 – 7:30 pro oba ročníky. Výuku zahájí 1. ročník v 8:00 a 2. ročník v 7:45. Pokud tedy máte možnost dovézt vaše dítě později, stačí až 15 minut před zahájením výuky.

Odpolední družina bude taktéž pro oba ročníky do 15:30 hodin. Při vyzvedávání dětí kontaktujte telefonicky p. uč. Tittlerovou – 1. ročník, p. uč. Markovou – 2. ročník (telefonní čísla jsou vyvěšená na dveřích školy).

Školní jídelna funguje také – obě skupiny se vystřídají, aby nedocházelo k mísení skupin.

Z nařízení plyne, že všichni (žáci i učitelé) musí mít po celou dobu pobytu ve škole nasazenou roušku. Dejte prosím dětem roušky dvě a sáček na uložení.

Také budou děti každý den za jakéhokoliv počasí chodit ven na procházky. Dejte ji s sebou do školy vhodné převlečení a obutí, případně náhradní suché oblečení.

Pro všechny ročníky i nadále platí pozměněné rozvrhy hodin. Jsou vám k dispozici zde - 1. ročník, 2. ročník, 3. ročník, 4. ročník, 5. ročník.

 

Děkujeme za spolupráci a těšíme se alespoň na část dětí a budeme doufat, že se brzy sejdeme ve škole všichni!


Autor: K. Kodetová Publikováno 13. 11. 2020 10:20
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ošetřovné - formulář

Vážení rodiče,

na této internetové stránce https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd-m naleznete formulář k vyplnění žádosti o ošetřovné. Vše je už pouze online.

 


Autor: K. Kodetová Publikováno 2. 11. 2020 19:29
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Distanční výuka

Vážení rodiče,

škola se bohužel 2. 11. neotvírá. Budeme tedy pokračovat dále v distanční výuce.

Naše škola se rozhodla pro platformu Microsoft Teams. V těchto dnech probíhá proškolování pedagogů a ještě čekáme na schvalování licence od externího dodavatele.

Výuka během příštího týdne bude probíhat v pondělí a v úterý ještě pomocí emailů.

Během pondělí Vám pak přijdou ještě další informace o online výuce (rozvrhy předmětové i časové), která by začala ve středu příštího týdne.

Každý žák bude potřebovat přístup k počítači, notebooku, který má internetový prohlížeč Google Chrom a poprosíme o kontrolu, jestli je funkční mikrofon a případně webkamera. Je možné pořídit i sluchátka s mikrofonem.

Jakmile budou k dispozici účty jednotlivých žáků, ihned Vám budou odeslány i s příslušnými informacemi, jak se v platformě Teams zorientovat.

Během pondělka se Vám ještě ozve třídní učitel Vašeho dítěte s přesnějšími instrukcemi, například domluvení zkušebního připojení k online výuce.

Moc děkujeme za spolupráci!


Autor: K. Kodetová Publikováno 30. 10. 2020 15:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ošetřovné

Datum konání: 21. 10. 2020 - 23. 10. 2020

Vážení rodiče,

jak už víte, karanténa končí naší škole v úterý 20. 10. 2020, poté (pouze na tři dny) přecházíme na distanční výuku. Dále nás čekají prodloužené týdenní podzimní prázdniny a pak se snad 2. 11. společně s dětmi setkáme ve škole. 

Množí se dotazy ohledně ošetřovného v době distanční výuky (v době karantény vydávají potvrzení pediatři). Následující informace jsou přímo z MPSV:

„S ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020 budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Momentálně však není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, tomto týdnu ho bude ve zrychleném režimu projednávat Poslanecká sněmovna.

Z tohoto důvodu žádáme rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, než bude legislativní proces dokončen. Na webových stránkách ČSSZ pak bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadnul.

V tuto chvíli tedy rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, musí pouze o této skutečnosti informovat svého zaměstnavatele.“

  


Autor: K. Kodetová Publikováno 19. 10. 2020 20:55
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

KARANTÉNA

Datum konání: 9. 10. 2020 - 20. 10. 2020

Vážení rodiče,

ve škole máme bohužel pozitivní test na covid 19. Tudíž na doporučení krajské hygienické stanice v Jihlavě je v naší škola (pouze základní škola) od pátku 9. 10. do úterý 20. 10.  vyhlášena karanténa.

Co to znamená?

Vaše děti jsou v karanténě a od 9. 10. nesmí opustit bydliště.

Je potřeba kontaktovat praktického lékaře, že je Vaše dítě v karanténě.

Pokud se u dítěte vyskytnou jakékoliv zdravotní obtíže, kontaktujete mě (Klára Kodetová e-mail: kodetova@skolavyskytna.cz, tel. č.: 777 316 080) a objednám žáka na testy.

Pokud by kdokoliv z vás chtěl mít jistotu a preventivně nechat dítěti test udělat, kontaktujte také mě a já Vaše dítě objednám. V tomto případě by se karanténa zkrátila ze 14-ti dní na 10, pokud by byl test negativní, ale škola bude otevřena až 21.10.

Výuka

V nejbližší době Vás osloví třídní učitelé Vašich dětí a sdělí Vám formu, jakou bude výuka probíhat.

Z důvodu karantény, kdy i vyučující jsou nuceni být doma, je možné, že nebude moci probíhat výuka online. Záleží na osobních a fyzických možnostech jednotlivých pedagogů.

Pokud budou děti bez zdravotních obtíží, tak je pro ně forma distanční výuky povinná.

 

Děkujeme za pochopení a přejeme hlavně pevné zdraví!


Autor: K. Kodetová Publikováno 8. 10. 2020 11:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kroužky - přerušení

Datum konání: 5. 10. 2020 - 18. 10. 2020

Vážení rodiče,

na doporučení KHS je přerušena činnost zájmových kroužků na naší škole s platností od pondělí 5. 10. 2020 do neděle 18. 10. 2020. 

O dalších změnách vás budeme postupně informovat. 


Autor: K. Kodetová Publikováno 2. 10. 2020 9:31
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Oprava střechy

Vážení rodiče a žáci,

vzhledem ke stavebním opravám střechy školní budovy žádáme z bezpečnostních dovodů všechny, kteří vstupují do budovy školy, aby použili pouze přední vchod.

Děkujeme zapchopení!


Autor: K. Kodetová Publikováno 30. 9. 2020 21:30
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ředitelské volno

Datum konání: 25. 9. 2020

Vážení rodiče, 

v pátek 25. 9. je vyhlášeno ředitelské volno z důvodu doporučení ministerstva zdravotnictví.


Autor: K. Kodetová Publikováno 23. 9. 2020 9:05
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1 3 5 8 12

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

edookit logo.jpg