Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Projekty

Projekty

Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

priloha_997426286_4_Příloha4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO.jpg

ZŠ a MŠ Vyskytná nad Jihlavou, příspěvková organizace je zapojena do projektu Doučování žáků školy – Realizace investice 3.2.3. Národního plánu obnovy. Cílem této investice je podpořit výsledky žáků ve vzdělávání, které byly dotčeny nuceným uzávěrem škol v minulých dvou školních rocích, a dorovnat rozdíly ve vzdělávání mezi jednotlivými žáky, které byly způsobeny distanční výukou. Na základě této investice je žákům nabídnuta možnost doučování. Žáci jsou vybíráni dle doporučení ČŠI a dle zhodnocení jejich výsledků v průběhu vzdělávání. Doučování vedou pedagogové ze školy.

Finančním zdrojem pro realizaci doučování z Národního plánu obnovy jsou prostředky z fondu Evropské unie – Next Generation EU. Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

 

Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

Od 1. 2. 2017 do 31. 1. 2019 jsme nositeli a realizátoři projektu Rozvoj školy (r. č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_022/0003836).

Projekt Rozvoj školy je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt usiluje o rozvoj školy prostřednictvím personální podpory (školní asistent v MŠ), osobnostně sociálního a profesního rozvoje pedagogických pracovníků (DVPP a výměny zkušeností), rozvojových aktivit pro žáky ZŠ (doučování, čtenářský klub a klub logiky a deskových her) a setkávání s rodiči (odborně zaměřená tematická setkávání s rodiči žáků ZŠ).