Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Provoz MŠ - důležité

Provoz MŠ - důležitéVážení rodiče,

19.5. byla schválena dotace na přestavbu školy (hlavně školní kuchyně a jídelny). Chtěli jsme vyjít vstříc těm nejpotřebnějším a domluvit provoz alespoň do oběda. Krizový plán jsme měli připravený. Bylo třeba vyřešit mnoho administrativních překážek. Mimo jiné zapsat Hostinec pod Lípou do rejstříku školských zařízení. Dnes jsme se dozvěděli, že to sice půjde, ale ne v tak brzké době (v cestě stojí mnoho úředních rozhodnutí). Chtěli jsme tedy vydávat přivezené obědy přímo v MŠ. Bohužel z Krajského úřadu nám bylo sděleno, že nemáme oficiální výdejnu a proto není možné vydávat ani obědy, ani svačiny přivezené odjinud. Zřízení výdejny by zabralo podobnou dobu, jako zapsání do rejstříku škol. Aby si děti nosily své vlastní jídlo do MŠ nedovoluje zase školský zákon a příslušné vyhlášky.

 

Z těchto důvodů jsme nuceni přerušit provoz mateřské školy už od 15.6.2023. Naposledy se v tomto školním roce tedy uvidíme ve středu 14.6.2023.

Znovu otevřeno bude 4.9.2023.

 

Omlouváme se všem za komplikace, jsme z nich sami také velmi rozčarovaní.

 

Přestavba školy bude probíhat pravděpodobně do konce listopadu 2023, od září už bude zajištěn výdej stravy v Hostinci pod Lípou.