Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Ošetřovné

OšetřovnéDatum konání:
21.10.2020
Datum ukončení:
23.10.2020

Vážení rodiče,

jak už víte, karanténa končí naší škole v úterý 20. 10. 2020, poté (pouze na tři dny) přecházíme na distanční výuku. Dále nás čekají prodloužené týdenní podzimní prázdniny a pak se snad 2. 11. společně s dětmi setkáme ve škole. 

Množí se dotazy ohledně ošetřovného v době distanční výuky (v době karantény vydávají potvrzení pediatři). Následující informace jsou přímo z MPSV:

„S ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020 budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Momentálně však není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, tomto týdnu ho bude ve zrychleném režimu projednávat Poslanecká sněmovna.

Z tohoto důvodu žádáme rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, než bude legislativní proces dokončen. Na webových stránkách ČSSZ pak bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadnul.

V tuto chvíli tedy rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, musí pouze o této skutečnosti informovat svého zaměstnavatele.“

  


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů