Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Informace k otevření škol od 12. 4. 2021

Informace k otevření škol od 12. 4. 2021Vážení rodiče,

z důvodu nařízení ministerstva stojíme opět před změnou v systému výuky. Naše škola má více jak 75 žáků, tudíž máme povinnost vést výuku rotačním způsobem.

Děti se nebudou dělit v rámci jednotlivých tříd, ale budou rotovat třídy celé. Jsou tedy rozděleny na dvě skupiny – v 1. skupině je 2. a 5. třída, ve 2. skupině jsou žáci 1., 3. a 4. třídy.

Příští týden (od 12. 4.) tedy nastupují k prezenční výuce děti ve 2. a 5. třídě a žáci 1., 3. a 4. třídy budou pokračovat v distanční výuce.

Další týden (od 19. 4.) se třídy prostřídají a k prezenční výuce nastoupí žáci 1., 3. a 4. třídy, 2. a 5. ročník se bude vyučovat distančně.

Výuka prezenční bude probíhat podle klasického rozvrhu, ve výuce distanční dojde k malým úpravám (1. třída 2.třída 3.třída 4. třída 5. třída).

Školní družina bude fungovat v podobném režimu jako na podzim. Pro žáky 1. a 2. ročníku se nic nezmění - ranní 6:45 – 7:30, odpolední 11:25 – 15:30. Pro děti ze třetí třídy bude odpolední družina do 14 hodin a žáci 4. a 5. třídy mají možnost pod dohledem pedagoga počkat ve škole na rodiče (na autobus) do 13:30. Ráno mohou pobývat děti ze 3., 4. a 5. třídy od 7 hodin ve své třídě, pokud není možnost je přivést až na 7:30.

Školní jídelna bude fungovat běžným způsobem za dodržení všech opatření.

Další povinností, která vyplývá z nařízení ministerstva je pravidelné testování žáků – každé pondělí a čtvrtek ráno před vyučováním.

K dispozici máme pouze testy na stěr z nosu, ty jsou pro žáky připravené a zdarma. Je také možnost si na vlastní náklady pořídit jinou formu certifikovaného testu (např. ze slin), ale v takovém případě je nutné si test donést do školy a provést jej na místě. Není dovoleno otestovat dítě doma a poté výsledky přinést do školy.

Abychom předešli hromadění většího počtu lidí ve škole, poprosíme, aby žáci přišli k testování v následujících časech. V prvním termínu (12. 4. a 15.4.) se budou tedy testovat pouze žáci 2. a 5. třídy. Žáci 5. třídy tedy přijdou do školy 7:15 – 7:20, žáci 2. třídy 7:30 – 7:35.

V druhém termínu (19. 4. a 22.4.) se budou testovat pouze žáci 1., 3. a 4. třídy. Žáci 1. třídy tedy přijdou do školy 7:10 – 7:15, žáci 3. třídy 7:30 – 7:35 a žáci 4. třídy 7:45 – 7:50. U mladších dětí prosíme o přítomnost zákonného zástupce.

Testovat se bude u zadního vchodu do školy!! Na výsledek testu je potřeba počkat 15 minut, poté bude moci jít dítě do třídy.

Vzhledem k množícím se dotazům ohledně testování bychom ještě rádi zmínili, že během prezenční výuky máte samozřejmě možnost ponechat si své dítě doma. V tomto případě by výuka fungovala podobně jako v situaci, kdy je dítě nemocné (domluva s třídním učitelem na způsobu plnění učiva). Jako škola máme bohužel nulovou manipulační možnost jakkoli upravovat a přizpůsobovat si nařízení ministerstva. Chápeme, že chytaný model výuky pro příští dny není optimální, svým způsobem kontroverzní, ale věříme, že s patřičnou dávkou všech zúčastněných, situaci zvládneme. Věříme, že návrat dětí do školy bude pro všechny radostný, celý pedagogický sbor se na žáky velmi těší.

Ještě jednou děkujeme za spolupráci a vstřícnost!


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů