Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Informace k obnovení školní docházky od 25. 5. 2020

Informace k obnovení školní docházky od 25. 5. 2020Vážení rodiče,

 

vzhledem k opatřením ministerstva školství jsme vypracovali následující harmonogram jednotlivých ročníků.

 

  1. ročník - vstup do školy 7:15 - 7:25, začátek vyučování v 7:30, přestávka na oběd 11:00 - 11:30, pokračování vyučování do 12:10, odchod ze školy buď po obědě mezi 12:10 - 12:20, nebo až v 13:45 - 15:00. V prvním ročníku se budou střídat pouze paní učitelka Rojková a paní učitelka Tittlerová. Odpolední družinu zajistí paní učitelka Marková.

 

  1. ročník - vstup do školy 7:25 - 7:35, začátek vyučování v 7:40, přestávka na oběd 12:00 - 12:25, odchod ze školy buď po obědě mezi 12:30 - 12:40, nebo až v 13:45 - 14:30. V druhém ročníku se budou střídat pouze paní učitelka Rojková a paní učitelka Tittlerová. Odpolední družinu zajistí paní učitelka Týmová.

 

  1. ročník - vstup do školy 7:35 - 7:45, začátek vyučování v 7:50, přestávka na oběd 12:25 - 12:50, odchod ze školy 12:50. Ve třetím ročníku bude pouze paní učitelka Kodetová.

 

  1. ročník - vstup do školy 7:45 - 7:55, začátek vyučování v 8:00, přestávka na oběd 12:50 - 13:10, odchod ze školy 13:10. V čtvrtém ročníku se budou střídat pouze pan ředitel a paní učitelka Marková.

 

  1. ročník - vstup do školy 7:55 - 8:05, začátek vyučování v 8:10, přestávka na oběd 13:10 - 13:30, odchod ze školy 13:30. V pátém ročníku bude pouze paní učitelka Böhmová.

 

 

Podle dodatku ministerstva školství je možná tato výjimka. „Školní skupina, ve které bude probíhat vzdělávání, by neměla čítat více než patnáct žáků. Výjimka z počtu patnácti žáků bude možná pouze tehdy, pokud bude splněna podmínka maximálně jeden žák v lavici.“ To znamená, že ve třetím s pátém ročníku bude počet žáků nad patnáct, ale zajistíme zmíněné podmínky.

 

Děti si u vstupu do školy ve stanovený čas vyzvedne třídní učitel, stanovené časy je nutné dodržovat. Z důvodu nařízení ministerstva školství zákonní zástupci nesmí vstoupit do budovy školy. Každé dítě bude mít jednu roušku na sobě, druhou (náhradní) u sebe a sáček na uložení roušky v případě, že ji nebude aktuálně používat. Děti si vydezinfikují ruce při vstupu do budovy a před vstupem do jednotlivých tříd. Dále samozřejmě před svačinou, obědem a po použití toalety. Je nutné ještě upozornit, že nebude možné zajistit běžný školní pitný režim (je potřeba, aby děti měly vlastní pití). Přestávky budou mít jednotlivé třídy také časově posunuté tak, aby nedocházelo k setkávání jednotlivých skupin. Ranní družina je zakázána.  Odpolední družina bude pouze pro první a druhý ročník z důvodu zákazu mísení jednotlivých skupin v kombinaci s personálními možnostmi. Vyzvedávání dětí 3. – 5. ročníku je nutné zajistit ihned po obědě. U 1. a 2. ročníku je možné děti vyzvednout buď bezprostředně po obědě či vyučování ve stanovených časech, nebo později - zavoláním dané paní učitelce ve školní družině.

 Rozvrhy jednotlivých tříd vám pošle třídní učitel do pátku 22. 5.

 

Před zahájením docházky je ještě třeba vyplnit a podepsat dokument, který nám dítě 25.5. předá. Bez vyplněného a podepsaného formuláře dítě nesmíme pustit do školní budovy.

 

Tato opatření jsou sestavena v souladu s nařízením ministerstva a samozřejmě také s možnostmi naší školy. Je snaha o co nejefektivnější systém, který bude co nejsnazší pro děti i vás. Zároveň musíme brát v potaz personální a pedagogické možnosti naší školy.

 

Tato opatření jsou nutná dodržovat, ale zároveň je možnost, že se ještě nařízení MŠMT různým způsobem změní a my budeme muset na další opatření a nařízení reagovat. Pokud k něčemu takovému dojde, budete bezodkladně informováni.

 

Děkujeme za pochopení a za spolupráci v tomto nelehkém období!


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů