Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Provoz MŠ v září vzhledem ke covid-19

Provoz MŠ v září vzhledem ke covid-19PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY OD 1.9.2021 VZHLEDEM KE COVID-19


V prostorách MŠ musí mít všichni zakrytá ústa i nos – dospělé osoby respirátory (nebo obdobné prostředky naplňující všechny technické podmínky - např. nanorouška), Děti do zahájení školní docházky nemusí mít zakryté dýchací cesty.

Prosím dodržujte 2 metrové rozestupy mezi osobami nežijícími v jedné domácnosti.

V šatnách mateřské školy mohou být zároveň pouze 3 doprovázející osoby. Ostatní prosíme, aby vyčkali za dveřmi MŠ.

Po příchodu do šatny MŠ si prosím dezinfikujte ruce. Děti si ruce po převlečení umyjí pečlivě mýdlem. Až poté vstupují do třídy.

Osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit. Pokud se u dětí jedná o chronické či alergické onemocnění, je třeba předložit vyjádření praktického lékaře pro děti a dorost.

 

Dítě, vykazující známky akutního onemocnění v MŠ:

Škola je povinna zajistit oddělení dítěte od ostatních dětí, v tzv. izolační místnosti. Touto místností stanovujeme žehlírnu MŠ ve druhém patře budovy školy (je zde zajištěno větrání, umyvadlo, prostor k odpočinku).

MŠ musí zajistit dohled zletilé fyzické osoby. Jako dohlížející osoba bude stanovena učitelka (pokud to bude možné z provozních důvodů), nebo školnice.

Dítě v izolační místnosti i dohlížející osoba musí mít nasazenou ochranu dýchacích cest

MŠ neprodleně informuje zákonné zástupce dítěte

MŠ informuje zákonného zástupce o tom, že má neprodleně kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupuZpracováno na základě podkladů z MZd a MŠMT.  


Ve Vyskytné nad Jihlavou, 25.9.2021


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů